Internety, připojení, aplikace, e-maily, platební karty, Pay pal, sms, volání, podvody s přepisem energií, podvody s převodem peněz, podvody na seznamkách.
Pár příspěvků na blogu bych ráda věnovala a věnuju kyberbezpečnosti a proč? Z jednoho velmi prostého důvodu: je to opravdu důležité. Nebezpečí na nás dnes kouká ze všech stran. Když si stáhneme aplikaci, otevřeme e-mail, zobrazíme si neznámý profil na facebooku, odpovíme na link, zkopírujeme odkaz, zvedneme telefon a řekneme: "ano" a nebo zasuneme do usb neznámý flash disk.
Řekněme si, že jsou tři základní skupiny kybernetických útoků. Jsou to útoky proti:
a) dostupnosti sítě
- snaha o zahlcení sítě nebo webové aplikace požadavky a způsobit tak její nedostupnost. Útočníci jednoduše zahltí aplikaci velkým množstvím požadavků, žádosti nebo objeví nějakou slepou neošetřenou bublinu. Narušením neošetřeného prostoru v kyberprostoru ochromí provoz aplikace. Stává se často provozovatelům eshopů, kterým může například v jeden okamžik přijít na tisíc požadavků z Číny, které zahltí eshop.
b) útoky na integritu sítě
- cílem je poškodit či zničit počítačový kód a poškodit tak hardware, infrastrukturu nebo systémy. Nejznámějším útokem je útok pomocí ransomware, který spustil obyčejní klik na soubor v příloze podvrženého e-mailu.
c) útoky proti důvěrnosti
- cílem je odcizit hodnotné informace od osobních údajů, přes fotografie, čísla karet, hesla a telefonní čísla až po obchodní tajemství a duševní vlastnictví. Odcizené osobní údaje mají samy o sobě velkou hodnotu, útočníci je mohou zkusit prodat, použít k vydírání nebo k podvodu se zneužitím identity.
pozn. Ikona Teamviweru
Komentáře
Okomentovat